Wikizprávy:Hlavní strana

Zprávy

  • Česko šije roušky – rozhovor

    V souvislosti s pandemií COVID 19 se dalo celé Česko do pohybu – tisíce mužů a žen šijí doma či v práci roušky (ústenky) proto, aby snížili pravděpodobnost šíření koronaviru SARS-CoV-2. Lidé se zorganizovali na Facebooku, vznikly specializované skupiny – Česko šije roušky, Šijeme roušky, Sedmička šije roušky a další. Nešijí jen pro sebe, rodinu a své známé, ale hlavně pro nemocnice, seniory a další potřebné skupiny obyvatel. Několika ženám co šijí, roušky jsme položili pár otázek.

v minulosti

  • Na COVID-19 zemřeli čtvrtý a pátý nemocní muži, jednomu z nich bylo 83, druhému 88 let, oba měli dlouhodobé zdravotní obtíže. Později odpoledne bylo oznámeno úmrtí šestého nemocného, 75letého muže, který zemřel v Thomayerově nemocnici v Praze. Byl taktéž chronicky nemocný, COVID-19 nebyl primárním důvodem jeho úmrtí.
  • Vláda nařídila „pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu“ a zároveň udržovat od ostatních lidí odstup minimálně dva metry, pokud je to možné.
v minulosti

  • Pandemie COVID-19 v Česku: Zemřeli dva pacienti nakažení koronavirem SARS-CoV-2, celkový počet tak stoupl na tři. Druhým byl 45letý muž hospitalizovaný v nemocnici v Havířově, který trpěl pokročilým stádiem rakoviny a selhávaly mu orgány. Třetí byla 71letá žena s dalšími zdravotními problémy, která se nakazila v rodině a byla hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Z nemoci COVID-19 se naopak zotavili další dva pacienti, celkem jich je tak deset.
  • V Kynicích počet infikovaných obyvatel zůstává na čísle 8

    Krajská hygienická stanice obdržela zbývající výsledky testů z hromadného odběru. Výsledky nepotvrzují žádný nový výskyt infekce COVID-19, v obci Kynice tak zůstává osm potvrzených případů infekce.

v minulosti

O Wikizprávách

Napište zprávu

Wikizprávy, wiki běžící na otevřeném a svobodném softwaru MediaWiki, provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje také řadu dalších otevřených mnohojazyčných projektů:

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikicesty logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikidata logo Wikimedia Commons
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikicesty Wikiverzita Wikidruhy Wikidata Commons
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřený cestovní průvodce Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Svobodná databáze vědomostí Sdílená sbírka médií